هنوز هم حتما باید درایوهای USB را safely remove کرد؟

هنگامی که بدون Safely Remove کردن کول دیسک تان آن را جدا می کنید، ویندوز عصبانی شده و پیغام های خطایی را نشان می دهد. اما چرا هنوز این مساله اینقدر مهم است؟ اگر هیچ گاه فلشهای یو اس بی و هارد دیسک های USB مان را safely Eject نکنیم، چه اتفاقی برای دستگاه های مان خواهد افتاد؟

بگذارید اینگونه بگوییم: اغلب اوقات که عجله داریم، کول دیسک یا هاردمان را بدون اینکه روی آیکون safely remove کلیک کنیم و مراحل لازم را پشت سر بگذاریم، از کامپیوتر جدا می کنیم. و خوشبختانه کم پیش آمده که با مشکلی روبرو شویم.
واقعا چه دلایلی پشت کلیک روی آیکون safely remove نهفته است؟ و آیا ممکن است زمانی به دلیل رفتار نامناسب، اطلاعات روی کول دیسک مان پاک شوند؟
و پاسخ:
بله هر اتفاقی ممکن است، و این بیشتر بستگی به این دارد که آیا هنگام جدا کردنش، کامپیوتر در حال خواندن و نوشتن اطلاعات روی این ابزارها است یا خیر؟
هنگامی که درایو یو اس بی را به کامپیوتر وصل می کنید، اجازه خواندن و نوشتن بدون محدودیت داده ها را از روی آن می دهید که برخی از آنها هم کش می شوند.
کش شدن اطلاعات باعث می شود داده ها بی درنگ روی درایو یو اس بی نوشته نشوند. بلکه ابتدا روی رم کامپیوتر نگهداری شده و سپس به محل اصلی منتقل می شوند. حال اگر هنگامی که هنوز فایلها به کول دیسک منقل نشده اند یا اینکه در حال نوشته شدن روی آن هستند، به صورت ناگهانی درایو را جدا کنید؛ آنگاه ممکن است نتیجه کار فایل های ناقص باشد.
به هر حال ویندوز به صورت خودکار کش را برای ابزارهای USB غیرفعال می کند، مگر اینکه شما خودتان آن را فعال کرده باشید. لذا در صورت غیر فعال بودن کش می توان گفت اگر در حال خواندن و نوشتن روی کول دیسک نیستید، جدا کردن آن بدون Safely Remove هم تقریبا بدون خطر است.
البته استفاده از آیکون Safely Remove Hardware نیز یک سطح امنیتی اضافی برای جلوگیری از نابودی اطلاعات تان است.
اگر به گونه ای عمل کنیم که فایلها به درستی بسته شوند، می تواند باعث حفظ اطلاعات،اشاره گرها و شاخصهای اندازه فایل شود. هنگام نوشتن اطلاعات درون دیسک، کامپیوتر همیشه بافر را خالی نمی کند و تنها بخشی از داده ها نوشته می شوند. استفاده از رویه صحیح جداسازی می تواند باعث اطمینان از این موضوع شود که اطلاعات و اشاره گرها در وضعیت مناسبی قرار دارند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره parsianrayaneh

شرکت پارسیان رایانه با شماره ثبت 415222 و با 20 سال تجربه(از سال های 1372 تا به امروز) و رضایت مشتریان بی شمار در عرصه های مختلف همچون آموزش تعمیرات لپ تاپ,آموزش تعمیرات کامپیوتر,آموزش تعمیرات هارد دیسک,آموزش ویژه الکترونیک کاربردی,تعمیرات لپ تاپ,تعمیرات کامپیوتر و خدماتی متنوع و به روز ترین امکانات الکترونیکی در خدمت تمامی عزیزانی است که به کیفیت و تخصص اهمیت می دهند .تعمیرات لپ تاپ بصورت فوق تخصصی و همچنین آموزش تعمیرات لپ تاپ بصورت کاملا حرفه ای و در آموزشگاه کاملا مجهز و پیشرفته صورت می پذیرد.یکی از بزرگترین دلایلی که پارسیان رایانه را از دیگران متمایز می کند داشتن اساتیدبا تجربه(از سال 1372تا امروز)،متخصص و حضور در محیطی است که در آن آینده شما ستاره ای ، قابل رویت است .گارانتی استثنایی پارسیان رایانه مهر نهایی است بر تمامی خدماتی که به آن ایمان دارد و می کوشد تا بهترین کیفیت را ارائه دهد.ما تنها مرکزی میباشیم که در حضور کارورزان لپ تاپ ،مادربرد،هارددیسک،پاور،کارت گرافیک تعمیر میکنیم تا ازتجربیات اندوخته خود به کارورزان انتقال دهیم.دوره های پیشرفته ویژه همکار در پارسیان رایانه صورت می پذیرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *