پیشرفت چیپ و بهبود سرعت کول دیسکها تا 50 درصد

شرکت Silicon Motion Technology به تازگی اعلام کرده آنها تولید نمونه های تجاری چیپ های کنترلر USB 3.0 جدیدی را آغاز کرده اند که می تواند سرعت و کارایی کول دیسک ها را تا ۵۰ درصد بهبود بخشد.
این شرکت می گوید انتظار دارد کنترلر مجتمع SM3267 تنها از طریق یک کانال سرعت خواندن ۱۶۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن ۶۰ مگابایت بر ثانیه را فراهم سازد. چنین کارایی نشانه بهبود ۳۰ تا ۵۰ درصدی نسبت به تکنولوژی فلش درایوهای USB 3.0 امروزی است.
اگر چه مشخصات استاندارد ثبت شده USB 3.0 به گونه ای است که دستیابی به سرعت ۴.۸ گیگابیت در ثانیه را ممکن می داند، اما باید در نظر گرفت که فلش درایو های یو اس بی 3.0 با محدودیت سرعت سخت افزاری بخش ذخیره اطلاعات فلش در دستگاه روبرو هستند. اغلب کول دیسکهای USB 3.0 موجود در بازار تا سرعت خواندن ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه را پشتیبانی می کنند.
والاس کوی، مدیرعالم سیلیکون موشن می گوید: «مفتخریم که با معرفی SM3267 توانسته ایم به جایگاهی بالاتر از تمام کنترلهای مصرفی در فلش های USB موجود در بازار دست یابیم که توسط کارخانه های سازنده به نام مورد استفاده قرار می گیرند. و انتظار داریم فلش یو اس بی 3.0 بر پایه SM3267 به زودی تبدیل به استانداری همه گیر در سه ماهه چهارم ۲۰۱۳ شود».
این چیپ مجتمع جدید علاوه بر سرعت بیشتر، امکان کار با ولتاژ پایینتر را هم فراهم می آورد. و به جای ۵ ولت معمول کول دیسکها، تنها به ۱.۲ ولت انرژی نیاز دارد. این میزان مصرف نیروی برق باعث می شود ۲۵ تا ۳۰ درصد گرمای کمتری تولید گردد.

تازه های روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *